Goobay Fiberoptisk kabel (FTTH), Singlemode (OS2) Yellow, gul (Simplex), 5 m plugg SC-APC (8°) > plugg SC-APC (8°), halogenfri kabelhölje (LSZH)

Tuotenro: C39116
€13.99
 
Toimitusaika:  Tilapäisesti loppu
  • Qliro Checkout
  • Nopeat toimitukset
Tuotetiedot
Patchkabeln är lämplig för privata och industriella tillämpningar, inklusive fiber till hemmet (FTTH), och är kompatibel med många leverantörers FTTH-erbjudanden. Den böjoptimerade fiberoptiska kabeln möjliggör platsbesparande installation utan att öka dämpningen och riskera störningar.

plugg SC-APC (8°) > plugg SC-APC (8°), halogenfri kabelhölje (LSZH) Kabellängd 5 m

Förpackning: Bulk

  • singlemode fiberoptisk kabel avsedd för anslutningstyper som FTTH, FTTB, FTTx och användning i hemmet, på kontoret, i datacenter osv.
  • som patchkabel utgör den anslutningen mellan husets överföringspunkt och inomhusmodemet för fiberoptik (ONT)
  • fiberoptisk kabel för upp till 100 Gbit/s som är böjoptimerad och utrymmesbesparande med en minsta böjningsradie på 30 mm (static)
  • LSZH-kompatibelt: kabelmanteln är halogenfri och flamskyddad enligt IEC 60754 2, IEC 60332 1 och IEC 61034
  • töjningsavlastning förstärkt med aramidgarn ger extra stabilitet
  • utrustad med dammskyddslock, kontakt: simplex, fibertyp: OS2, SM singlemode 9/125µm enligt ITU T G.658
  • individuellt testprotokoll med mätning av returförlust och insättningsförlust
Böjningsradie >: 30 mm
Specifikation: Singlemode (OS2) Yellow
Kabelhölje Diameter: 3 mm
Optisk fiberkärndiameter: 9 µ
Optisk fibermantel diameter: 125 µ
Våglängd: 1310 nm
Arbetstemperatur upp till: 85 °C
Drifttemperatur från: -40 °C
product.attribute.techdat-s-c-i-pcas-number: 7439-92-1
product.attribute.techdat-s-c-i-pmaterial: Pb
Böjskydd: ja
Kabeltyp: Simplexkabel
Kabel fibertyp: Glass Fibre G657.A2
LSZH överensstämmer: ja
Anslutning, typ: plugg SC-APC (8°)
4040849596414EAN:
  • Tekniset tiedo
  • Pituus: 5 m
  • Manuals & Datasheets
  • Reviews & Questions/Answers

Muut katsoivat myös